Лаеш районында КХТИ студентлары өчен коррупциягә каршы уен үткәрелде

2019 елның 17 июле, чәршәмбе

Боровое Матюшино лагеренда Казан милли тикшеренү технология университеты студентлары арасында «гадел квиз» интеллектуаль уенын үткәрделәр.

Чара укучылар өчен коррупциягә каршы тору өлкәсендә белем алуга юнәлтелгән.

Аны ТР Иҗат яшьЛәре академиясе, ТР Президентының Коррупциягә каршы сәясәт мәсьәләләре идарәсе, ТР Яшьләр эшләре министрлыгы, Татарстанның Яшьләр хөкүмәте оештырды.

Беренче курс студентлары алдында кереш сүз белән Татарстан Республикасы Президентының Коррупциягә каршы сәясәт мәсьәләләре идарәсенең баш киңәшчесе Александр Лохотской, Лаеш районы башлыгының коррупциягә каршы көрәш буенча ярдәмчесе Фатыйма Сакаева чыгыш ясады.

Уенда катнашучыларның барысы да берничә командага бүленде.

Аларга уенның өч турын үтәргә кирәк иде: «нәрсә? Кайда? Кайчан?"Логика кайда», «типик ситуацияләргә ачык җаваплар».

Студентларга коррупциягә каршы тематика мәсьәләләрендә белем һәм зирәклек күрсәтү генә түгел, ә гадәти көнкүреш хәлләрдә коррупция өлешен билгеләү дә кирәк иде.

"Гадел квиз» да «балсыз кашык»командасы җиңде.

Чара ахырында студентлар алдында Татарстан Республикасы Яшьләр хөкүмәте рәисе киңәшчесе Алена Лапенкова чыгыш ясады. Ул укучыларга Татарстан Республикасының яшьләр сәясәте һәм яшь буынның иҗади потенциалын үстерүгә юнәлдерелгән проектлар турында сөйләде.

ТР Лаеш районы матбугат хезмәте

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: