Лаешта күп фатирлы йортларның йорт яны территорияләрен төзекләндерү буенча фикер алыштылар

2019 елның 18 июле, пәнҗешәмбе

Кичә бишенче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты, «Казан май комбинаты» АҖ Директорлар советы рәисе Дмитрий Самаренкин Лаешка Декабристлар урамы буенча 1А һәм 1Б күп фатирлы йортларда яшәүче һәм Беренче Май урамындагы 49 йортта яшәүчеләр белән очрашуга килде. Аны район башлыгы урынбасары Татьяна Борһанова каршы алды.

Күрсәтмәлелек өчен ишегалды планы белән стенд урнаштырылган иде. КФЙда яшәүчеләр шактый тәкъдимнәр әйттеләр, аларны листочкаларга яздылар һәм схемага беркеттеләр. Ир-атлар, аларның күбесе машина кую урыны булмау турында сөйләштеләр. Яшь ата-аналар һәм балалар балалар балалар балалар өчен мәйданчык булдыруны сорады. Өлкән кешеләр подъезд янындагы эскәмиядә кичке утырып тормыйлар. Күпләр ишегалдында клумбалар, матур коймалар күрәсе килә. Ятып торучы полицейскийлар кирәк.

Дмитрий Самаренкин ватманда сурәтләнгән реаль картинаны күрү өчен бөтен ишегалдын узып китте. Барысы белән дә әңгәмә корды һәм тагын бер очрашырга тәкъдим итте.

Исегезгә төшерәбез, «Бердәм РОССИЯ» партиясенең Татарстан төбәк бүлеге Парклар һәм скверларны төзекләндерү буенча уңышлы программаны дәвам итү инициативасы белән чыкты.

Бу инициатива республика халкының күпфатирлы йортларның ишегалды территорияләрен төзекләндерү буенча күп тапкырлар мөрәҗәгать иткәннән соң барлыкка килде.

Лаеш районында программага Лаеш, Столбище, Усад, Габишев, Никольское, Комлы Кавал, Урта Девятово, Нармонка, Дятлово, 25 Октябрь исемендәге совхоз поселогы кертелгән. Район халкының фикерләрен өйрәнү буенча тугыз очрашу оештырылачак.

ТР Лаеш районы матбугат хезмәте

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: