март, 2017 ел
җомга

Бу көннәрдә Лаеш муниципаль районының “Алтын көз” халыкка социаль хезмәт күрсәтүнең комплекслы үзәге карамагындагы Грибошников Геннадий Кузьмич 60 яшьлек юбилеен билгеләп үтә.

Бүген “Алтын көз” халыкка социаль хезмәт күрсәтүнең комплекслы үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм бүлегендә “2014-2020 елларга халык арасында наркоманияне профилактикалау” республика программасын гамәлгә ашыру кысаларында, наркотиклар куллану куркынычын билгеләүче үсмерләрнең психологик халәте үзенчәлекләрен өйрәнү максатыннан 11-14 яшьлек балигъ булмаганнар арасында анкета үткәрелде.

2017 елның 6 мартында Пенсия фондының Лаеш районы идарәсе начальнигы Ирина Алешина Сокуры мәктәбе хезмәт коллективы белән очрашу үткәрде. Очрашу ПФРның электрон хезмәтләрен популярлаштыру буенча мәгълүмати-аңлату кампаниясе үткәрү кысаларында оештырылган. Очрашу барышында ЕСИАда теркәлү буенча консультацияләр бирелде, ПФР хезмәтләреннән электрон төстә файдалану тәртибе һәм аның өстенлекләре аңлатылды. Пенсия законнарындагы соңгы үзгәрешләр яктыртылды һәм иминият пенсиясен формалаштыруның база принциплары күрсәтелде. Ахырда барлык кызыксындырган сорауларга җавап бирелде.

9 мартта Лаеш шәһәрендә районның махсус хезмәтләре көчләрен кулланып террорчылыкка каршы оператив өйрәнүләр үтте. Шартлы террорчылар район мәдәният йортына үтеп керделәр, полиция хезмәткәрләре аның тирәсендәге территорияне әйләндереп алдылар, “Кама” спорт-сәламәтләндерү комплексы, район Советы, “Таттелеком”, балалар сәнгать мәктәбе, Г.Р.Державин исемендәге Лаеш ягы музее, “Ак барс банк”, Лаешның 2нче мәктәбе биналарыннан кешеләр шартлы төстә эвакуацияләнде.

9 мартта балалар иҗатының "Мини мисс – 2017VII район конкурсы тәмамланды. Ул Лаеш районы оешуның 90 еллыгына багышланган. Әлеге видеода катнашучыларның кул астындагы материаллардан эшләнгән күлмәкләр дефилесы. Барлык кызлар да булдырганнар, үз талантларын йөз процентка ачканнар! Оештыручылар конкурсның иганәчеләренә: Лаеш районы яшьләр эшләре һәм спорт бүлегенә, Лаеш районы мәгариф идарәсенә, “Кама ягы” газетасына, “Лаеш балык заводы” ЧҖҖ, ИП Борисова, КФХ Зарипов, “Фабрика заготовок” МУП, “Росгосстрах” иминиятләү компаниясенә рәхмәт белдерә.
Балалар иҗатының "Мини мисс – 2017VII район конкурсы җиңүчеләре:
"МИНИ МИСС - 2017" - ДАЛИЯ ОСЬМИНИНА.
"МИСС ДЮЙМОВОЧКА - 2017" - САРА ГАРИПОВА;
"ВИЦЕ-МИНИ МИСС - 2017" - ЛИЯ ГАБДРӘКЫЙПОВА;
Номинацияләрдә:
"Мисс хрустального голоса" - Вероника Ефременко;
"Мисс чарующего танца" - Далия Осьминина;
"Мисс яркой фантазии" - Диана Кочеткова;
"Мисс сказочного обаяния" - Сара Гарипова;
"Мисс "Камская новь" - Замира Маркелова;
"Мисс творческой смекалки" - Рәзилә Хәлиуллина;
"Мисс солнечной улыбки" - Елена Денисова;
"Мисс фотомодель" - Зилия Абдуллина;
"Мисс искрящего юмора" - Илана Солдатова;
"Мисс инновация" - Лия Габрәкыйпова;
"Мисс ароматных цветов" - Мария Казанбаева;
"Мисс золотая рыбка" - Замира Мирһаҗова;
"Мисс культура" - Алинә Шәймөхәммәтова;
"Мисс кулинария" - Регина Сухарева;
"Мисс зажигалка" - Чулпан Бәхтиева;
"Мисс зрительских симпатий" - Диана Кочеткова.
Кызларның барын да җиңү белән котлыйбыз! Сез – иң яхшылары!
ТР Лаеш районы матбугат хезмәте

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: