май, 2017 ел
шимбә

Бүген Лаеш районының мөселман мәхәлләсе лидерын – мөхтәсибне сайлаулар булды. Лаеш шәһәренең үзәк мәчетендә район авыл җирлекләреннән имамнар җыелды. Алар бертавыштан мөхтәсиб урынына Равхат хәзрәт Гатауллин кандидатурасы өчен тавыш бирделәр. Чарада ТР мөфтиенең беренче урынбасары Рөстәм хәзрәт Вәлиуллин, район башкарма комитеты җитәкчесе Михаил Фадеев һәм район Советы аппараты җитәкчесе Илнар Хантимеров катнашты.

Урта Девятово мәктәбенең рус теле һәм әдәбияты укытучысы Хәлиуллина Елена Николаевна "Айтматовские чтения" II халыкара фәнни-практик конференциядә 2 дәрәҗә диплом алды. Елена Николаевнаны котлыйбыз һәм киләчәктә иҗади уңышлар телибез!

Ташкирмән мәктәбендә “Үлемсез полк” акциясенә әзерлек бара. Мәктәп китапханәчесе Киселева Ирина Андреевна укучыларны Георгий лентасыннан матур брошьләр ясарга өйрәтә. Ул осталык сәгатьләре үткәрә. Боларның барысын да сабырлыгың җитсә үзең ясарга мөмкин.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: