гыйнвар, 2018 ел
дүшәмбе

26 гыйнварда Державино авылы китапханәсендә Державино мәктәбенең 7-8 сыйныфлары укучылары өчен «Я люблю читать, а вам слабо?» мавыктыргыч уены үткәрелде.

Лаеш районы башлыгы Михаил Афанасьев “Просто молоко Агро” ЧҖҖ генераль директоры Гомәр Закиров белән очрашты. Әңгәмәнең темасы Кече Елга авылында «Кремонини групп» итальян компаниясе проекты буенча мөгезле эре яшь терлек симертү буенча 6 мең башка заманча җитештерү тәзелеше булды. Киңәшмәдә шулай ук районның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Марсель Мотыйгуллин һәм районның җир һәм милек мөнәсәбәтләре палатасы рәисе Нияз Нуретдинов катнашты.

«Реальное время» интернет-басманың аналитика хезмәте 2017 елның 9 ае өчен Татарстан муниципалитетлары үсеше рейтингын төзегән. Аны, элеккечә үк, Лаеш районы әйдәп бара. Чагыштырала торган 10 күрсәткечнең барысы буенча күрсәткечләрне кушканнан соң ул 367 балл алган. Чагыштыру өчен: рейтинг аутсайдеры 103 балл җыйган, ә 20-25 нче урыннарда урнашкан районнар 216 дан 201 гә кадәр балл алганнар.

27 гыйнварда Мамадыш шәһәрендә "SannyФест" креатив чаналар фестивале булды. Анда ТР районнарыннан 27 команда катнашты. Лаеш районы данын “Камские пираты” дип аталучы команда (Аграр яшьләр берләшмәсе) яклады. Алар өчен җан атарга районнның мәдәният бүлеге начальнигы Илнур Гайниев һәм “Созвездие-Йолдызлык” фестиваленең берничә тапкыр катнашучысы һәм җиңүчесе Полина Алешина барды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: