февраль, 2018 ел
дүшәмбе

Бүген район Советының зур залында район башлыгы Михаил Афанасьев рәислегендә гадәттән тыш хәлләр комиссиясенең чираттан тыш утырышы булды. Татарстанда 4 февральдән 5 енә кадәр һава шартлары начар булу сәбәпле, шторм кисәтүе игълан ителгән. Якшәмбе киченнән республиканың күп районнарында көчле җил һәм буран күзәтелә. 4 февральдән Лаеш районы юлларында 30 берәмлек техника эшли. Тораклар арасындагы юлларга аерым игътибар бирелә. Лаеш шәһәре коммуналь хезмәтләре дә кар чистартуны оператив рәвештә үткәрәләр. Бүгенге көнгә кадәр район буенча 4900 мең тонна ком-тоз кушылмасы чәчелгән.

“Эколенок” клубы катнашучылары Рождествено авылы китапханәсе китапханәчесе Ю.М.Симонова белән бергә "Помоги птицам" акциясе үткәрделәр. Кыш дәвам итә, безнең кече туганнарыбызга ярдәм таләп ителә. Балалар чираттагы мәртәбә җимлекләр ясадылар һәм аларны паркка урнаштырдылар. Кошлар ашханәсе үзенә килгәннәрне сало, көнбагыш һәм ярмалар белән сыйлап каршы алырга бик шат. Читләтеп үтмәгез, безнең паркның канатлы кунакларына ярдәм итегез!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: