февраль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Пәрәү балалар бакчасына йөрүче балалар өчен авыл китапханәсе китапханәчесе Роза Кәримова тәрбияче белән бергәләп “Туган тел – изге тел” чарасы үткәрделәр.

Район башлыгы Михаил Афанасьев җитәкчелегендә Лаеш районы делегациясе Самара өлкәсе Мирный поселогындагы шефлыкка алынган #34244 хәрби частендә булды. Анда безнең районнан 2017 елның язында һәм көзендә чакырылган 15 егет хезмәт итә.

Исполнительный комитет Лаишевского муниципального района информирует о начале весеннего этапа отбора региональных инвестиционных проектов в рамках Конкурса инвестиционных проектов «Ежегодная общественная премия «Регионы – устойчивое развитие» (далее – Конкурс), утвержденного ПАО «Сбербанк России», ПАО «Банк ВТБ» и АО «Россельхозбанк».

Хөрмәтле Лаеш муниципаль районында һәм Лаеш шәһәрендә яшәүчеләр!

Лаеш районы башкарма комитеты  искәртә, ”Соры” хезмәт базары” юнәлеше буенча закон бозу очраклары турында “Халык контроле” дәүләт мәгълүмати системасының һttps.\\uslugi. tatar.ru. ссылкасы аша “Хезмәт мөнәсәбәтләре рәсмиләштермәү” һәм “Хезмәткә түләүнең яшерен формалары” бүлекләренә хәбәр итәргә була.

Шулай ук 2-52-12, 2-57-35 телефоннары аша кайнар линиягә дә хәбәр җибәреп була.

23 февраль – без ата-бабаларның героик батырлыгын искә алып кына калмыйча, яраткан кешеләребезнең батырлыгына һәм зыялылыгына хөрмәт тә белдерәбез.

Әлеге максат белән рус теле һәм әдәбияты укытучылары (Барышева Е.Ф һәм Фәттахетдинова Г.И.) җитәкчелегендә интернат мәктәптә иң матур язуга конкурс булды.

Китапханә хезмәткәрләре (Борзунина Н.Л. һәм Шарипова Р.Р.) балалар өчен «Родной язык, ты так прекрасен!» чарасы әзерләделәр, аның максаты укучыларда туган телне өйрәнү һәм саклау белән кызыксыну уяту, үз халкың мәдәнияте һәм гореф-гадәтләренә хөрмәт тәрбияләү.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: