февраль, 2018 ел
дүшәмбе

23-25 февральдә Нурлат шәһәрендә 2002-2003 елгы егетләр һәм кызлар арасында самбо буенча республика ярышлары үтте. Анда Татарстан Республикасы районнары һәм шәһәрләреннән 20дән артык команда катнашты. Лаеш районын турнирда Лаеш шәһәре ДЮСШы тәрбияләнүчеләре тәкъдим итте. 38 кг авырлык категорисендә Стелла Мосунова 1 урын алды, 52 килограммга кадәр авырлык категориясендә Арина Медвежонкова 3 урын, 60 килограммга кадәр авырлык категориясендә Эльвина Кәримова 3 урын, 70 килограммга кадәр үлчәү авырлыгында Диана Минвәлиева 1 урын алды. Спортчыларның тренерлары Роберт Борһанов һәм Ранил Галиәкбәров.

Бүген Байлар Сабасы шәһәр тибындагы поселокта яшьләр арасында Ватанны саклаучылар көненә багышланган киберфутбол буенча турнир узды.

“Бүген бездә могҗиза булды” дип хәбәр итә ТР Лаеш районы Татар Сараланы авылыннан Наилә Җиһаншина @nailiazigan. Бер тавык гарәп телендә “Аллаһ” дип язылган йомырка салган. Әлеге хуҗалыкта бу инде икенче очрак, беренчесе 10 ел элек булган. Ул чакта Наилә әле үзе гарәпчә укый белмәгән һәм белгечләргә мөрәҗәгать иткән. Һәм менә бүген иртән тагын бер могҗиза. Сүз уңаеннан хуҗалыкта 20 тавык бар.

23 февральдә Лаеш районының Кече Елга авылында «Кремонини групп» итальян компаниясе вәкилләре килде: «Оренбиф» ҖЧҖ директоры Марино Курра, «Агросакмара Башкирия» ҖЧҖ директоры Фабрицио Ванди, «Иналка»ның техник белгече Пьетро Нарделла. Аларны Лаеш районы башлыгы Михаил Афанасьев, ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Нәҗип Хаҗипов, районның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Марсель Мотыйгуллин, «Просто молоко Агро» ҖЧҖ генераль директоры Гомәр Закиров.

Лаеш шәһәре мәдәният йортында Ватанны саклаучылар көненә багышланган тантаналы чара узды. Анда район башлыгы Михаил Афанасьев һәм Советлар Союзы Герое, Лаеш районының мактаулы кешесе Борис Кузнецов катнашты. Район мәдәният йорты фойесында аларны “яшьармиячеләр” һәм мәктәпләрнең кадет сыйныфлары укучылары каршы алды. Алар кунакларны сәламләделәр, аннан соң барысы да тамаша залына керделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: