март, 2018 ел
сишәмбе

Район башлыгы Михаил Афанасьев Лаеш шәһәре София соборының яңа башлыгы Никодим атакай белән очрашты. Ул Казан һәм Татарстан митрополиты Феофан боерыгы белән билгеләнде. Яклар шәһәрдә һәм тулаем районда динне һәм православие динен үстерү мәсьәләләре турында фикер алыштылар. Михаил Афанасьев Никодим атакайга кешеләр өчен яхшы эшләрендә уңышлар теләде.

ТР Лаеш районы матбугат хезмәте

18 мартта бар Татарстан буенча сайлау участокларында, шул исәптән Лаеш районында да, фотозоналар урнаштырачаклар. Теләге булганнар плакатлар фонында фотога төшә, фотоны #айданавыборы хештегы белән Instagram или VK социаль челтәрләренә куя һәм IPhone, Ipad, Apple Watch, смартфоннар, компьютер гаджетлары, видеокамералар, велосипедлар кебек бүләкләр һәм башка файдалы әйберләр ота алалар.

Ел саен, 14 мартта Халыкара елгалар көне билгеләп үтелә. Бүген, 13 мартта, Г.Р.Державин исемендәге Лаеш ягы музеенда “Лаешның 2нче мәктәбе” МБОУ укучылары өчен «Н2О – Реки Татарстана» күргәзмәсе буйлап экскурсия үткәрелде. Балаларга табигать байлыклары белән сакчыл файдалану чаралары турында сөйләделәр, Лаеш ягының тыюлыклы урыннары турында  документаль фильм күрсәттеләр.

“Алтын көз” халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең социаль хөзмәткәре Хәсәнова Гөлсинә үз карамагындагылар белән эштә иннавацион техналогияләр кулланудан туктамый.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: