май, 2018 ел
сишәмбе

Сөт кеше өчен иң төп ризыкларның берсе булып тора. Ул гына да түгел, диетик, балалар ризыгы да әле ул: хәтта сабыйларга да аннан ботка пешерәләр, башка ризыклар әзерлиләр. Шуны истә тотып, шулай ук республикабызда соңгы вакытта сөт базарында булып узган үзгәрешләрдән (Татарстан Республикасы сөт комбинатлары үзгәртеп оештырылды, куллану базарында яңа сөт производстволары барлыкка килде) чыгып, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы Казанда яшәүчеләр арасында “Сөт кулланучылар” дигән темага анкета чарасы үткәрде.

Сорау: ательега заказ биреп, күлмәк тектердем. Ике тапкыр киеп карарга барсам да, күлмәкне киеп булмаслык дәрәҗәдә бик тар итеп теккәннәр булып чыкты. Бу очракта мин нәрсә эшли алам?

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: