Татарстанда 7 меңнән артык тагылма техника һәм 500 үзйөрешле сиптергеч җитештерелде

2020 елның 27 мае, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы мәгълүматларына караганда, авыл хуҗалыгын үстерүнең заманча тенденцияләре үсемлекләрне корткычлардан, авырулардан һәм чүп үләннәреннән интеграцияләнгән яклау чаралары югары уңыш алуда зур әһәмияткә ия.

Казансельмаш өр - яңа инновацион машиналар-ОС-2500М, ОС-3000М, гидростатик трансмиссияле ОС-4000М үзйөрешле сиптергечләр линиясен эшләде һәм үзләштерде.

Әлеге сиптергечләр чит илдә җитештерелә торган сиптергечләрнең аналогы булып тора, алар комплектация һәм сыйфат буенча гына түгел, ә бәясе буенча чит ил аналогларыннан ике тапкыр кимрәк. Көпчәкләр белән идарә итүнең өч режимы (передними, передними һәм задними, режимы «краб йөреше») югары үтүчәнлекне, шулай ук маневрлау вакытында җиңеллекне тәэмин итә. Куллану фрикционной джойстика, шулай ук гидростатического көчәйткеч руля тәэмин итә уңайлылык идарәсе хәрәкәте. Ике поворотных күпер мөмкинлек бирә киметергә җәрәхәтләре культуралар һәм туфрак каршындагы эшкәртү үсемлекләр. «Барс-5» борт компьютерын, шулай ук үз эшләнмәләренең һәм эшләнмәләренең «Атлас-730» GPS-навигаторын үз эченә алган электрон сиптергечнең тизлегенә карамастан, форсунок уты ярдәмендә үсемлекләрне саклау өчен препаратларны төгәл һәм тигез күләмдә кертүне тәэмин итә.

Үзйөрешле сиптергечләр Татарстан Республикасында тулысынча җитештерелә (90% тирәсе локализацияләнә) һәм, кырларыбыз һәм алар арасындагы ераклыклардан чыгып, ремонтка яраклы, нәтиҗәлерәк була. Сиптергеч төеннәренең һәм механизмнарының зур өлеше, шулай ук борт компьютеры һәм навигаторы, үзебездә яки үзебездә җитештерелгән.

Татарстан, Россия һәм якын чит ил авыл хуҗалыгы предприятиеләренә 7 мең берәмлектән артык тагылма техника һәм 500 үзйөрешле сиптергеч җитештерелгән һәм китерелгән.

Техниканы хәзер Росагролизинг программалары буенча беренчел кертемнән башка сатып алырга һәм Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы программалары буенча субсидияләр алырга мөмкин. Компаниянең запас частьләре складына ия; ремонт, гарантия (үзйөрешле сиптергечләргә гарантия - 2 ел) һәм техник хезмәт күрсәтү үз сервис хезмәте, шулай ук дилерлар челтәре тарафыннан максималь кыска срокларда башкарыла.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: