Бөтенроссия китапханәләр көне

2020 елның 27 мае, чәршәмбе

Россиядә китапханәчеләр көнен 1995 елның 27 маенда билгеләп үтә. Президент Указы датаны дәүләтнең истәлекле вакыйгалары исемлегендә беркетте.Ул 1795 елда Император җәмәгать китапханәсенә нигез салынуның 200 еллыгына багышлана. Чара Россия Федерациясе Президентының «Гомумроссия Китапханәләр көнен билгеләү турында»1995 ел, 27 нче май, указы белән гамәлгә куелды. Документка Б. Ельцин кул куйды.

Бөтенроссия китапханәләр көне-китапханә хезмәткәрләренең һөнәри бәйрәме. Бәйрәмгә әлеге учреждениеләр белән бәйле барлык кешеләр дә керә: аларның хезмәткәрләре, ярдәмче персонал. Аны архив хезмәткәрләре, укытучылар, профильле уку йортлары студентлары үзләре саный. Чарада тиешле белем алган барлык кешеләр, аларның туганнары, танышлары, дуслары һәм якыннары катнаша.

Фото архивтан.

Лаеш районы матбугат хезмәте

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: