Марат Айзатуллин «Лаеш төенен» проектлаштыру буенча киңәшмә үткәрде

2021 елның 8 сентябре, чәршәмбе

Бүген ТР төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Марат Айзатуллин Лаеш төененең инженер челтәрләрен проектлау һәм төзү мәсьәләсе буенча киңәшмә үткәрде. Очрашуда катнашучылар проект-смета документациясен һәм Лаеш төене территориясен планлаштыру проектын әзерләү мәсьәләләре буенча фикер алыштылар. Моннан тыш, Татарстан Республикасы Лаеш муниципаль районында су белән тәэмин итү системасын, хуҗалык-көнкүреш һәм яңгыр сулары канализацияләре челтәрләрен төзү фикер алышу предметы булды.

Эшлекле очрашу ТР Төзелеш Министрлыгында узды, анда Лаеш районы Башлыгы Илдус Зарипов, Питрәч районы башлыгы Илһам Кашапов, ТР төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры урынбасары Владимир Кудряшев, Казан шәһәре Башкарма комитеты, башка министрлыклар һәм ведомстволар, заказ бирүче һәм проект оешмалары вәкилләре катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: