Илдус Зарипов коррупциягә каршы көрәш комиссиясе утырышын уздырды

2021 елның 29 сентябре, чәршәмбе

Район Башлыгы Илдус Зарипов рәислегендә Лаеш муниципаль районында коррупциягә каршы көрәш эшен координацияләү комиссиясе утырышы узды.

Чара Лаеш районы прокуроры Юрий Марасов, Россия Эчке эшләр министрлыгының Лаеш районы буенча бүлеге башлыгы Радик Егоров, барлык авыл җирлекләре башлыклары катнашында узды.

Сораулар каралды:

- мәгариф өлкәсендә коррупциягә каршы эшчәнлекне оештыру турында, шулай ук мәнфәгатьләр конфликтын булдырмау һәм җайга салу мәсьәләләрен җайга салучы нормаларны үтәү өлешендә;

- Лаеш муниципаль районында тормышка ашырыла торган программаларның барлык төрләре буенча да исәпкә алу һәм торак бирү барышында коррупцион хокук бозуларны кисәтү эшен оештыру турында;

- кече һәм урта бизнес субъектларына эшмәкәрлек эшчәнлеген үстерүдә ярдәм күрсәтү һәм ярдәм күрсәтү буенча Лаеш муниципаль районы Башкарма комитеты эшчәнлеге турында;

- ТКХ өлкәсендә коррупцион күренешләрне кисәтү турында: капиталь һәм агымдагы ремонтка керә торган бюджет акчаларын һәм халык түләүләрен рациональ файдалану турында.

Татарстан Республикасы Президентының Коррупциягә каршы сәясәт мәсьәләләре Идарәсе тарафыннан акча бүлү белән бәйле ачыкланган коррупцион куркынычлар турында әзерләнгән күзәтү һәм 2021 елның 1 яртыеллыгында коррупциягә каршы тору чараларын гамәлгә ашыру турында хисапларны анализлау белән район башлыгы ярдәмчесе-комиссия секретаре Марина Карпова таныштырды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: