Илдус Зарипов Өлкәннәр көне белән котлады

2021 елның 1 октябре, җомга

Хөрмәтле Лаеш районы халкы! 1 октябрь-үзенчәлекле дата. Бу көнне без өлкән буын вәкилләрен хөрмәтлибез.

Бу бәйрәм җылылык һәм ихлас күңел, хөрмәт һәм мәхәббәт белән тулы. Ул буыннар бердәмлеге һәм дәвамчанлыгы, чорлар бәйләнеше символы булып тора. Зирәклек, түземлек, фидакарьлек, батырлык һәм әхлак – ул әби-бабайларыбызга хас сыйфатларның аз өлеше генә. Сез әхлакый кыйммәтләрне һәм гореф-гадәтләрне саклаучылар, балалар һәм оныклар өчен терәк һәм тугры ярдәмчеләр булдыгыз, бар һәм булачаксыз.

Без сезнең барыгызга да бурычлы, һәм без бүген – көчле һәм бердәм ил, чәчәк атучы республикабыз, яраткан Лаеш районы, тыныч күк йөзе һәм ирекле илдә яшәү һәм эшләү мөмкинлеге белән горурланабыз. Сезнең ватанпәрвәрлек, фидакарьлек, максатчанлык, хезмәт сөючәнлек, күпләргә Ватан хакына корбан итәргә әзер булуыгыз уртак хөрмәткә лаек һәм безнең өчен үрнәк булып тора.
Ветераннарга, тыл хезмәтчәннәренә, сугыш чоры авырлыкларын кичергән, Ватан бәйсезлеген саклаган, илне торгызган буынга аерым рәхмәт.

Лаеклы ялда булган һәркемгә, яшь булуга карамастан, эшләвен дәвам итүчеләргә рәхмәт. Олы еллар тынычлык өчен сәбәп булып тормасын, ә тормыш көче озакка җитсен!

Сезгә нык сәламәтлек, шатлык һәм иминлек телим! Якыннарыгыз-балаларыгыз, оныкларыгыз, дусларыгыз – сезне һәрчак җылылык, мәхәббәт һәм кайгыртучанлык белән әйләндерсен. Озак һәм бәхетле яшәгез!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: