Рөстәм Миңнеханов Татарстан муниципаль берәмлекләре вәкилләренә 69 яңа коммуналь техника автомобильләре ачкычларын тапшырды

2021 елның 23 декабре, пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов республика муниципаль берәмлекләре вәкилләренә яңа коммуналь техника автомобильләре ачкычларын тапшырды. Техника урам-юл челтәрен тоту өчен билгеләнгән.

Чара «Казан» Халыкара ат-спорт комплексы каршындагы мәйданчыкта узды, анда «Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре Советы» ассоциациясе рәисе Әгъзам Гобәйдуллин, Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Марат Айзатуллин, муниципаль берәмлекләр башлыклары, профильле министрлыклар вәкилләре катнашты. 69 берәмлек коммуналь техника ачкычлары 41 муниципаль берәмлек башлыкларына тапшырылды (техника 2022 куелачак). Бу МТЗ ПУМ 82.1, 3 кечкенә AMT 1000, 33 фронталь төягеч "Амкодор" 333В, 17 автогрейдер ДС 14.02 мобиль төяү-җыю машиналары белән 16 төяү-җыю машинасы. Барлык машиналарда да ГЛОНАСС системасы урнаштырылган.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: