октябрь, 2017 ел

Лаеш районы укытучылары һөнәри бәйрәмнәрен билгеләп үттеләр.

Лаеш техник-икътисад техникумының актлар залында Укытучылар көненә багышланган тантаналы чара булды. Анда район башлыгы Михаил Афанасьев һәм ТР мәгариф һәм фән министрының беренче урынбасары Андрей Поминов катнашты.

Макаровка авылы китапханәсендә бюджет өлкәсе хезмәткәрләре өчен ял кичәсе шундый исем астында үтте.

Рождествено авылы мәктәбенең 1-2 сыйныфлары укучылары өчен авыл китапханәсе китапханәчесе игелек һәм хөрмәт турында «Если добрый ты…» танып белү әңгәмәсе үткәрде. Балаларга Н.Трутневаның "Наша бабушка" шигыре укылды, алар аннан әбиләрнең якыннарына күпме яхшылык һәм кайгырту бүләк итүен белделәр.

Комлы Ковали авылы китапханәсе Өлкәннәр көненә багышланган “Әбием әкиятләре” чарасы үткәрде. Чара башында бәйрәм тарихы турында сөйләделәр, аннан соң әбиләр һәм оныклар күңелле конкурс программасында катгаштылар, анда аларга әкиятнең нинди булуын белергә, шигырь сөйләргә, яраткан җырларын җырларга кирәк иде.

ТР хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгында халык каршында яклау вакытында “Җәмәгать инициативасы - 2017” конкурсында “Сенсор бүлмәдә уку залы” проекты җиңде. Проектның төп максаты – инвалид балаларда нәфис әдәбиятка һәм иҗатка карата кызыксыну уяту, яңа технологияләр кертү.

Үзәк балалар китапханәсендә шундый исем астында Халыкара өлкән кешеләр көненә багышланган балалар иҗаты күргәзмәсе оештырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: